Borsod-Abaúj-Zemplén megye

Mottó/idézet/bevezető

• Cím: 3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.
  • Levelezési Cím: 3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.
  • Telefon: 06-(48) 510-050
  • E-mail: szalezigimi@gmail.com
  • Weboldal: www.szalezigimi.hu
  • Intézményvezető: Balla Árpád
  • Tanított évfolyamok: 7-12
  • Technikai azonosítók

• OM azonosító: 201492
  • Működési engedély: BO-08/H3/4689-8/2017
Bemutatkozás

A jogutód nélkül megszűnt Ságvári Endre Gimnázium 1962-ben az ózdi József Attila Gimnázium kihelyezett tagozataként jött létre; kezdetben Berentén működött, majd 1966-ban felavatatták a városközpontban épült új épületet. A kazincbarcikai gimnáziumban a hatosztályos gimnáziumi oktatás 1992-ben indult, követte 2004-ben az öt évfolyamos nyelvi osztály, majd 2010-ben történelem és matematika emelt szintű oktatást biztosító specifikációs osztályok indultak. A gimnázium 632 diákjának tanulmányi átlaga 4,1. Emelt szintű érettségire jelentkezik az érettségizők több mint fele, és szinte kivétel nélkül emelt szintű jó vagy jeles osztályzattal zárnak. Az érettségizők 67%-a középfokú nyelvvizsgával távozik az iskolából, a felsőoktatásba jelentkezők 90%-át évről évre fölveszik az egyetemre, főiskolára. 2017-ben az iskola hét évfolyamos gimnáziumi osztályt indít.

Kazincbarcika Város Önkormányzata és a Szalézi Szent Ferenc Társasága 2011. május 19-én közoktatási megállapodást kötött a Ságvári Endre Gimnázium fenntartói jogának és a gimnáziumi oktatás feladatellátásának átadásáról, átvételéről. A megszűnt gimnázium diákjait és tantestületét a 2011. augusztus 31-én megalakuló Szalézi Szent Ferenc Gimnázium vette át. A Szalézi Rend 2050-ig kapta meg az önkormányzattól az épület használatának jogát.

Az intézmény legutóbbi fenntartói értékelései:

A 2020/2021. tanév fenntartói értékelése

A 2021/2022. tanév fenntartói értékelése

A 2022/2023. tanév fenntartói értékelése

Diák

Tanár

Munkatárs

Osztály

Csoport

Iskolánk Eseményei

Intézményünkben sok színes programmal igyekszünk gazdagítani diákjaink mindennapjait, alább megtekinthetők a legfrissebb eseményeink.

" A mai időkben nagy szükségünk van a kipróbált szerénység
és tisztaság erényére."

Don Bosco

" Ha a dolgok jól mennek, ne akarjunk mindenáron javítani rajtuk."

Don Bosco

" Igyekezz jó példákkal és szavaiddal lelkeket menteni ott,
ahová az Úr küld téged."

Projektek

Iskolánk Projektjei

Intézményünk részt vállal számos hazai és nemzetközi projektben, ezzel kívánjuk elősegíteni diákjaink szerteágazó tudásfejlesztését.

Írjon nekünk

Intézményünkkel közvetlenül kapcsolatba léphet az alábbi űrlap segítségével.