Az óvoda – a főváros óvodaépítési programja keretében – 1900-ban, Őry Gyula főmérnök tervei alapján épült. A „Községi Kisdedóvó” átvételére 1901. július 2-án, megnyitására 1901. szeptember 1-jén került sor. A patinás épület kívülről ma is őrzi eredeti formáját, belülről azonban többször átalakították.
A 2008. év folyamán lehetőség nyílott arra, hogy az Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola közelében lévő, önkormányzati fenntartású Tímár utcai óvodát átvegye a katolikus egyház. A megállapodások értelmében 2008. szeptember 1-től a 8 évfolyamos általános iskola és az óvoda közös irányítású közoktatási intézményként működik tovább Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola és Óvoda néven, fenntartója az átvételkor a Szalézi Szent Ferenc Társasága, 2014 júniusától a Szalézi Intézmény Fenntartó.
Az emeletes bérházak között található kétszintes épület nagy, (1107m2) zárt területű gesztenyefás udvarral is rendelkezik.
Az óvodában négy homogén csoport működik.
Kiemelt feladatunk, hogy a gyermekeink a családias légkörű óvodában, különböző tevékenységek között gyakorolhassák a keresztény hitélethez szükséges viselkedésformákat, viselkedéskultúrát. A hitrenevelés átszövi az óvodai élet egészét. A köszönés módjában, a beszélgetések, templomlátogatások során, az étkezések kapcsán, alvás előtti imádságban, valamint az egyházi ünnepek megtartásával. Az óvodapedagógusok a gyerekekkel a katolikus vallás szokásait, alapjait hetente a „csendes percek” alatt, valamint havonta egy alkalommal „közös áhitat” keretében ismertetik meg. Énekekkel, imákkal, szinezéssel, dramatizálással teszik változatosabbá a hitrenevelést.
Nevelési programunk a szalézi megelőző módszer szerint: a pedagógus kedvességgel nevel, szerető gondoskodással előzi meg a konfliktusokat, segíti a gyermeket a fejlődésben, a pozitív benyomások erősítésével alakítja személyiségének kibontakozását. Óvodásainknak megteremtjük az érzelmi biztonságot nyújtó szeretetteljes, nyugodt, családias légkört, a befogadástól az óvodáskor végéig. Közösen szerzett élményeken, tevékenységeken keresztül olyan erkölcsi tulajdonságokat fejlesztünk, mint az együttérzés, a figyelmesség, a segítőkészség, az őszinteség, az önfegyelem, a pontosság, a szorgalom, a kitartás, az állhatatosság, a szabálytartás, az önzetlenség, az igazságosság és igazmondás. Kapcsolatteremtő képességeiket megerősítjük, segítjük a barátkozást, hogy minden gyermek megtalálhassa a helyét és szerepét a csoportban. Segítjük a lassabb ütemben fejlődő gyermekek felzárkózását, a visszahúzódó, szorongó, a „túl mozgékony" gyerekek beilleszkedését.
Fontosnak tartjuk, hogy az óvoda dolgozóinak kommunikációja, bánásmódja és viselkedése példamutató legyen a gyermekek számára.
Az óvoda nagyon jó természeti környezetben helyezkedik el. Kiváló lehetőségek adódnak természeti sétákra, vízzel és környezettel kapcsolatos megfigyelésekre, a közlekedés gyakorlására, stb. Óvodásainkkal részt veszünk „madárovi" programban, melynek keretében kirándulások alkalmával érdekes dolgokkal ismerkedhetnek meg. A játéktevékenység idején különböző kézműves technikákat sajátíthatnak el, heti egy délután lehetőség van magyar néptáncra, és úszásoktatáson is részt vehetnek a gyermekek.
Elsődleges szempontunk, hogy a gyermekek az iskolára való felkészülésben minden területen megfeleljenek, hogy zökkenőmentes legyen az iskolai átmenet. Ezt az átmenetet a Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola több közös programján való részvételünkkel is segítjük.
Az intézménybe Óbuda–Békásmegyer egész területéről, és ennek környékéről érkeznek gyerekek. Szívesen fogadjuk nemcsak a katolikus, hanem a hitüket őrző és gyakorló keresztyén családok gyermekeit is.
Óvodás
Óvodapedagógus
Munkatárs
Osztály
Csoport