Pályázati felhívás igazgatói állás betöltésére
A Don Bosco Szalézi Társasága által létrehozott Szalézi Intézmény Fenntartó pályázatot hirdet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium (3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2. OM:201492) igazgatói álláshelyének betöltésére.
További információ

Borsod-Abaúj-Zemplén megye

Mottó/idézet/bevezető

• Cím: 3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.
  • Levelezési Cím: 3700 Kazincbarcika, Jószerencsét út 2.
  • Telefon: 06-(48) 510-050
  • E-mail: rgazda.szalezi@gmail.com
  • Weboldal: www.sagim.hu
  • Intézményvezető: Petróczi Gábor
  • Tanított évfolyamok: 7-12
  • Technikai azonosítók

• OM azonosító: 201492
  • Működési engedély: BO-08/H3/4689-8/2017
Bemutatkozás

A jogutód nélkül megszűnt Ságvári Endre Gimnázium 1962-ben az ózdi József Attila Gimnázium kihelyezett tagozataként jött létre; kezdetben Berentén működött, majd 1966-ban felavatatták a városközpontban épült új épületet. A kazincbarcikai gimnáziumban a hatosztályos gimnáziumi oktatás 1992-ben indult, követte 2004-ben az öt évfolyamos nyelvi osztály, majd 2010-ben történelem és matematika emelt szintű oktatást biztosító specifikációs osztályok indultak. A gimnázium 632 diákjának tanulmányi átlaga 4,1. Emelt szintű érettségire jelentkezik az érettségizők több mint fele, és szinte kivétel nélkül emelt szintű jó vagy jeles osztályzattal zárnak. Az érettségizők 67%-a középfokú nyelvvizsgával távozik az iskolából, a felsőoktatásba jelentkezők 90%-át évről évre fölveszik az egyetemre, főiskolára. 2017-ben az iskola hét évfolyamos gimnáziumi osztályt indít.

Kazincbarcika Város Önkormányzata és a Szalézi Szent Ferenc Társasága 2011. május 19-én közoktatási megállapodást kötött a Ságvári Endre Gimnázium fenntartói jogának és a gimnáziumi oktatás feladatellátásának átadásáról, átvételéről. A megszűnt gimnázium diákjait és tantestületét a 2011. augusztus 31-én megalakuló Szalézi Szent Ferenc Gimnázium vette át. A Szalézi Rend 2050-ig kapta meg az önkormányzattól az épület használatának jogát.

Diák

Tanár

Munkatárs

Osztály

Csoport

Iskolánk Eseményei

Intézményünkben sok színes programmal igyekszünk gazdagítani diákjaink mindennapjait, alább megtekinthetők a legfrissebb eseményeink.

Részvételünk a 2018/19-es tanév Pénzhét programjában