Hamvazószerda, a nagyböjt első napja, 2018. február 14-én

Hamvazószerda napján kezdődik a Húsvét előtti 40 napos böjt, a Szent Negyvennap, másként a Nagyböjt. Ezen a napon és a rákövetkező vasárnapon a hívek homlokát az előző év virágvasárnapján szentelt barka hamujával hintik meg vagy kis kereszt alakú hamujellel jelölik meg.

A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanárai és tanulói 2018. február 14-én iskolai ünnepi szentmisén vesznek részt. Hosszú sorokban vonulnak át tanáraik vezetésével a Szent Család-templomba. Nagy figyelemmel vesznek részt a szentmisén és egyre többen kapcsolódnak be az iskolai kórus által megszólaltatott szentmise részét képező dalok éneklésébe.

Tanulóink számára különösen emlékezetes ez a szentmise. Nagyon sokan várják a hamvazkodást, és hosszú sorokban vonulnak az atyák elé, hogy a kereszt alakú hamu jelet megkapják. A hamu az elmúlás természetes jeleként kerül a homlokukra. A hamvazó pap eközben figyelmeztet minden halandót: „Emlékezzél, ember, hogy por vagy és porrá leszel!”

Molnárné Marczis Erzsébet

igazgatóhelyettes