PÉNZ7

Az idei hét témája: A pénzügyi tudatosság és gazdálkodás jegyében- Bankoljunk okosan!

ISKOLÁNKBAN a HÉT PROGRAMJA

I./Osztályfőnöki tanórák keretében - A pénzügyi tudatosság elősegítése

Egy komplett, az Emberi Erőforrások Minisztériuma által megtervezett óra keretében, a tanulók megismerkednek a korszerű pénzkezeléssel egy játékos osztályfőnöki tanórán.

II./A projekthét keretében a tanórákat kiegészíti a diákoknak levetített , „Ki mint vet, úgy arat”- középiskolásoknak készült pár perces videó, ami jó bevezetése lehet az egyes kapcsolódó tantárgyak témáinak (társadalomismeret, matematika, történelem, földrajz).

III./ Az iskola legsikeresebb vállalkozója verseny

A Pénz7 zárásaként, 2017. március 10-én, pénteken az 5. órában az informatika teremben online vállalkozás játék versenyt rendezünk.

Fődíj: ajándékcsomag

Az érdeklődők a  http://munka.org/vallalkozasjatek linkre kattintva gyakorolhatnak a játékra, amelyben 30 nap alatt kell a legtöbb profitot elérni limonádéárusítással.Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által 2015-től megrendezett Pénz7- témahéthez iskolánk az idén ismét csatlakozott, melyet Európa szerte 23 országban, azonos időben 2017. Március 6-10. között rendeznek meg.

ISKOLÁNKBAN a HÉT PROGRAMJA

I./Osztályfőnöki tanórák keretében - A pénzügyi tudatosság elősegítése

III./ Az iskola legsikeresebb vállalkozója verseny

Fődíj: ajándékcsomag