A projekt célja: Európai szinten versenyképes informatikai képesítések fejlesztése, kipróbálása és elterjesztése el Magyarországon. Az “EUCIP CORE” szakképesítések honosítása Magyarországon és hazai tematikájának tananyagának kidolgozása.
A pályázatot az élethosszig-tartó tanulás (LLL) Leonardo programja keretén belül, innováció transzferként három ország (Magyarország, Olaszország, Írország) tíz európai intézményének összefogásával létrejött konzorcium nyújtotta be, a konzorcium vezetője az iTStudy Számítástechnikai Oktató- és Kutatóközpont. Az EUCIP Core program tulajdonosát, a CEPIS-t a konzorciumban olasz szervezet, az Olasz Számítástudományi Társaság (AICA – Association of Italian Information Technologie) képviseli. A konzorciumi további tagjai az Ír Számítástudományi Társaság, az olasz Enrico Fermi Szakközépiskola, amelyek az EUCIP Core képzés gyakorlati megvalósításában szerzett több éves tapasztalatuk átadásával segítik a magyarországi honosítást. Az adaptáció eredményének hazai kipróbálásában négy hazai szakközépiskola és egy egyetem tanárai és diákjai vesznek részt: SZÁMALK-Szalézi Szakközépiskola (Budapest), Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola (Budapest), Makói Oktatási Központ Szakképző Iskola és Kollégium (Makó), Öveges József Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium (Balatonfűzfő) és a Nyugat-Magyarországi Egyetem. A munka világának képviseletében csatlakozott a konzorciumhoz a Pest Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány.
Elsődleges célcsoport: a szakképzésben tanuló magyar diákok, felnőttek, akik pályamódosításra kényszerülnek, minősítéssel nem rendelkező informatikai szakemberek.
Másodlagos célcsoport: a szakképzésben, felnőttképzésben oktató tanárok, kis- és középvállalkozók alkalmazottai.