Leonardo partnerségi program

ReVETax (Taxonomies and repository for VET and copyrights and data protection asociated)

A fejlett technológia által biztosított sokrétű tanárt segítő referenciák, segédanyagok nagy száma miatt a tanárok - még ha gondolnak is rá - igen nehezen és véletlenszerűen használnak kiegészítő anyagokat, pedig mindenki számára nyilvánvaló ezek metodikai és motivációnövelő értéke.

• Program: Leonardo partnerségi program
  • Résztvevő országok:
    • Spanyolország
    • Törökország
    • Magyarország
    • Egyesült Királyság
  • Időtartam: 2013.– 2015.
  • Szerződésszám: 2013-1-ES1-LEO04-71824
  • Koordinátor: Fundación Siglo 22
  • Partnerek:
    • Fundación Siglo 22 (Spanyolország)
    • OAKE Associates. (Egyesült Királyság)
    • TECHNOLOGY ADVISERS S.L. (Spanyolország)
    • Afyonkarahisar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (Törökország)
    • Yeniçağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (Törökország)
    • SZÁMALK-Szalézi Szakközépiskola (Magyarország)
  • Weboldal: http://szamalk-szki.hu/projektek/lezarult_projektek
  • Facebook Oldal: https://www.facebook.com/revetax
Projekt Leírása

A program keretében a partnerek közös munkájának végső produktumként szakképzési kurzusokhoz angol nyelvű tematikus segédanyagtár és elektronikus tartalomszolgáltatás készül el. A partnerségben résztvevő intézmények kipróbálják az angol nyelvű anyagokat pilot kurzusok keretében, vagy az egyes tantárgyak tanítás-tanulási folyamatában.

Célcsoport

Az angol, informatika, idegenforgalom tantárgyakat oktató tanárok és tanulók.

Projekt Célja

A projekt azt a célt tűzte ki, hogy három különböző téma/tárgykörben (a szakképzés tematikájából merítve), - illetve negyedikként az Európai polgárság témakörében - a partnerek összegyűjtik és megvizsgálják az általuk használt, illetve összegyűjtött forrásokat és ezeket egy web alapú adatbázisban tárolják, illetve a közösen kialakított rendszerbe illesztik. Ez szolgál a továbbiakban alapul egy egyre növelhető adatbázisnak.

Feladatok / Mérföldkövek

A választott tantárgyakban sokféle és szakmailag meghatározott kiegészítő anyagok tárát, amely megkönnyíti az iskolában tanító kollégák munkáját, a tanmenetek megtervezését, a diákok motivációjának növelését és így a tanítás hatékonyságát segíti. Reméljük, hogy olyan három tantárgyban tudunk megegyezni, ami nálunk egybeesik a fő profillal – (angol, informatika, idegenforgalom tantárgyak).

A szakmai találkozókon - mobilitásokban - nemcsak tanárok, de diákok is részt fognak venni, így kommunikációs, együttműködési kompetenciájuk is fejlődik a nyelvi fejlődés mellett.

Eredmények

Spanyol Nemzeti Iroda által díjazott pályázat - "2013-2015-ös év legjobb szakképzési projektje"

Találkozók
  1. találkozó: Spanyolország – Madrid, 2013. október 07-08.
  2. találkozó: Törökország – Bolu, 2014. március 13-14.
  3. találkozó: Magyarország – Budapest, 2014. június 05-06.
  4. találkozó: Anglia – Manchester, 2014. szeptember 24-25.
  5. találkozó: Törökország – Afyon, 2015. február 26-27.
  6. találkozó: Spanyolország – Madrid, 2015. június 28-29.