Anyák napi műsor

Idén már második alkalommal látogattak el iskolánk diákjai a Hámán Kató úti Idősek Otthonába. Most anyák napja alkalmából szerettük volna meglepni az otthon lakóit.

A Don Bosco Iskola cigánytáncos csapata és Kollégium fiú zenekara közös műsorral készült. Felcsendültek nagyon szép, megható, lírai dalok és igazi cigányzene is. Nagy szeretettel fogadtak minket, és a dalokat velünk együtt énekelték. A „Mama kérlek”, a „Nem csak a húszéveseké a világ”, az „Apám hitte” című dalok mind-mind meghatották az anyákat és a nagymamákat; sokuknak könnyeket csaltak a szemükbe. A közös éneklést a fiúkkal a közös tánc követte, ahol a cigánydalok ritmusára igazi össztánc alakult ki. A lányok felkértek az idős embereket, akik örömmel perdültek táncra. Felszabadult, vidám és önfeledten örülni tudó embereket láttam. A két generáció megint csak megtalálta az egymáshoz vezető utat. Ez alkalommal nagyon igaz volt a dal szövege, hiszen „nemcsak a húszéveseké a világ…” Nagyon sok, boldog anyák napját kívánunk minden édesanyának!

Don Bosco Általános Iskola, Szakiskola, Szakközépiskola és Kollégium

2016.04.29. 10:00 2016.05.02. 12:00