Zafféry Károly Szalézi Középiskola

2017 / 2018 - Szalagavató

A „nagy nap” idén december 1-jén érkezett el a végzős évfolyam számára. A szeptember óta várakozó ruhaköltemények végre betöltötték szerepüket, végre megmutathatták őket tizenkettedikeseink szüleiknek , tanáraiknak, a diákok végre bevonulhattak, táncolhattak, énekelhettek úgy, ahogyan szívük szerint mindezt elképzelték.

Az iskola hagyományainak megfelelően az osztályok egy-egy keringővel, osztálytánccal és a diákélet rejtett örömeit is bemutató videofilmmel készültek.
Az ünnepélyes este a szalagtűzéssel indult, melyen mindkét osztály korábbi osztályfőnökei is részt vettek.

A 12. B tanulói bravúrral vették az akadályt, amelyet az igen rövid idő állított eléjük – mire a 12. H-n ott díszelgett a szalag, ők már át is öltöztek a bécsi keringőhöz.
A H osztály oldott hangulatú charlestonja következett, majd osztályfilmje, melyben a diákok kisgyermekkori arcképei is „lelepleződtek”.
A B-sek osztályvideója vezette fel a több részből álló, remek zenét felvonultató osztálytáncot, az egyes elemek összekötéseként pedig felvételről láthattuk-hallhattuk osztályfőnökük és néhány tanáruk tréfás – öniróniától sem mentes – bölcselkedését.

Zárótáncként a H osztály angolkeringőzött, majd a végzősök közös éneke szólt, szüleiknek és tanáraiknak.

Nyergesújfalu, Zafféry Károly Szalézi Középiskola

2017.12.01. 17:00 20:00