Tartományfőnöki vizitáció a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban

2017. szeptember 26-án

2017. szeptember 26-án 13.30 órai kezdettel P. Ábrahám Béla sdb tartományfőnök atya látogatást tesz a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban, és kötetlen beszélgetést folytat az intézmény nevelőtestületével. A találkozóra a gimnázium könyvtárában kerül sor.

A megbeszélést a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium vezetői úgy szervezik meg, hogy tartományfőnök atya nyitó és értékelő gondolatait követően lehetőség legyen arra, hogy az iskola vezetői, pedagógusai elmondják véleményüket az iskola helyzetéről, a gimnázium előtt álló feladatokról. Úgy gondoljuk azonban, hogy a legfontosabb témaként az iskola szalézi nevelési elveinek fejlesztését, stabilizálását kell feltétlenül megbeszélnünk tartományfőnök atyával.

A megbeszélésen feltétlenül föl szeretnénk vetni a hitoktatás jelentőségének növelésével kapcsolatos feladatainkat, a szakköri, később fakultációs keretben szervezendő hittan csoport megindítását, tanítványaink hittan érettségire való eredményes felkészítésével kapcsolatos teendőinket.

Petróczi Gábor igazgató

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium