Nagyböjti lelki nap az iskola dolgozóinak

Lelki napot tartott iskolánkban Ábrahám Béla szalézi tartományfőnök.

Rövid köszöntőt mondott Molnár-Gál Béla igazgató úr, majd egy visszatekintéssel folytatta, ahol az eddig elért eredményekről volt szó. Ezek után jöttek a tervek és a célok, amelyeket szeretne az iskola vezetése és a tantestület megvalósítani.

Ábrahám Béla, a meghívott vendégünk, előadását Don Bosco és Szalézi Szent Ferenc élete és munkássága köré szervezte. Egyrészt párhuzamot vont a két személyiség életével kapcsolatban, másrészt kiemelte a kettejük közötti különbségeket is.

Mindkét személy esetében beszélt a kora gyermekkorukról, tanulmányaikról, a papi hivatásukról és az írói munkásságukról. Kiemelte, hogy miért fontos személyek ők számunkra és a szalézi közösség számára. Olyan dolgokat is megtudhattunk, amik újdonságok voltak számunkra. Érdekes és színvonalas előadást hallottunk, amely segítette a lelki feltöltődésünket, épülésünket.

A nap zárásaként szentmisén vett részt a tanári kar, amit szintén Ábrahám Béla vezetett, majd egy közös ebéddel zárul a nap.

Balogh Katalin

Don Bosco Általános Iskola, Szakközépiskola, Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium

2017.02.23. 08:00 14:30