Kazincbarcikán jártak a Boldog Ceferino Intézet munkatársai

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2014. december 3-ai ülésén alapította meg a Boldog Ceferino Intézetet.  A Ceferino Intézet elsődleges feladata katolikus roma pasztorációs lelkipásztori munkatársak képzése. Első alkalommal április 22-23-24-én voltak Don Bosco Iskolánk kollégiumában. Ezek a képzések több helyszínen zajlanak az országban. A lelkipásztori munkatársak kapcsolatot tartanak a helyi plébánossal, közvetítenek a roma családok és a plébános, illetve a közösségek között. Keresztelő, temetés, elsőáldozás és esküvő esetén a családokat felvilágosítják, tanácsokkal segítik. Kapcsolatot tartanak a roma családok, az iskola és az önkormányzatok között. Zarándoklatok szervezésében vesznek részt, illetve a gyermekek délutáni programjainak szervezésébe is besegítenek. Több alkalommal tartottak szentmiséket a szaléziak is, de minden helyszínen meghívják az adott helyszín lelkipásztorát. Az intézmény egyik pedagógusa is aktívan részt vesz előadóként (Cigánypasztoráció módszertana) a különböző képzési helyeken a képzésben.  A Ceferino Intézet munkatársainak következő látogatására június 3-4-5-én kerül sor.

Balogh Katalin

Don Bosco Általános Iskola, Szakiskola, Szakközépiskola és Kollégium