KIP csúcstalálkozó

2016. május 12-én a Magyar Tudományos Akadémián került megrendezésre a Komplex Instrukciós Program (KIP) csúcstalálkozója, ahol iskolánkat is képviselte Molnár-Gál Béla igazgató úr vezetésével egy kis csapat. A rendezvényt Halász Gábor (ELTE), a program egyik kidolgozója Rachel Lotan (Stanford University); és a program hejőkeresztúri bázisiskolájának igazgatója K. Nagy Emese (KIP Központ) nyitották meg. A találkozója célja, a KIP módszerrel oktató-nevelő iskolák bemutatkozása, tapasztalataik megosztása egymással és azokkal az intézményekkel, akik szeretnék megalapozni tanulóik sikerességét a KIP alkalmazásával. A magas szintű csoportmunkán alapuló módszer lehetőséget teremt a hátránykompenzációra és tehetséggondozásra egyaránt. Az iskolák poszterekkel és kisfilmekkel készültek, hogy vizuálisan is bemutathassák a „KIP-óráikat”. Ennek szellemében készült a Don Bosco K(L)IP, és a látványos poszter, amivel büszkén mutathattuk be a kazincbarcikai Don Bosco Iskolát.

Kavalyeczné Juhász Krisztina

MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA