Dohányzás prevenciós előadás

Az Edelényi, Kazincbarcikai, Ózdi Kistérségi Népegészségügyi Osztály két egészségfejlesztő kolléganője látogatott el a Don Bosco Iskolába és egy-egy tanóra keretén belül beszéltek a tanulóknak a dohányzás káros hatásairól. Az osztályfőnökök főleg olyan gyerekeket válogattak ki, hogy vegyenek részt az előadáson, akikről tudták, hogy a dohányosok táborába tartoznak. 66 fő vett részt a vetítésen. Az előadás alatt nagyon sok szemléltető és egyben elrettentő képet láthattak a dohányzással kapcsolatban. Szó esett még az egyéb káros szenvedélyekről, amelyek függőséget okoznak. Ilyenek: a kábítószerek és az alkohol. Ezekre is kiértek az előadók és felhívták rá a figyelmet, hogy miért kell ezeket a szereket elkerülni, hiszen az ember egész életre rányomja a bélyegét a fogyasztásuk!

Don Bosco Általános Iskola, Szakiskola, Szakközépiskola és Kollégium

2016.04.26. 11:00 13:00