A nevelőtestület találkozása a tartományfőnök atyával

P. Ábrahám Béla sdb. tartományfőnök atya saját kezdeményezésére 2018. október 11-én találkozni fog a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tantestületének tagjaival annak érdekében, hogy közös beszélgetést folytassanak a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium küldetéséről, a pedagógusokat foglalkoztató nevelési és oktatási kérdésekről, az iskola szalézi elkötelezettségéből adódó feladatokról.

Tartományfőnök atya ezúttal nem előadást fog tartani, nem saját gondolatait mondja el a szalézi nevelésről vagy a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium feladatairól, hanem – az iskola igazgatójának javaslatára – a neveléssel kapcsolatos témakörben a szaléziakat és a gimnázium pedagógusait egyaránt foglalkoztató kérdéseket vet föl, amelyre az iskola tanárai előre felkészülve fejthetik ki véleményüket.

A kérdések, amelyek mentén az egy-másfél órára tervezett beszélgetés történik:

1. Mik a legfontosabb kihívások egy pedagógus számára ma Kazincbarcikán az alábbi területeken:

a)      szociokulturális tevékenység,

b)      nevelői munka területén,

c)      az oktatói munka.

2. Mi jelenti a legtöbb örömöt a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium pedagógusainak a pedagóguspályán?

3. Megismerve Don Bosco-t és a szaléziakat, mit jelent ez számukra szakmailag a mindennapi munkában?

A találkozó témáit örömmel fogadtunk, készülünk a mindannyiunk számára hasznosnak ígérkező beszélgetésre!

Petróczi Gábor

2018.10.11.