Adventi gyertyagyújtás

Az adventi készülődés időszaka azt jelenti, hogy hamarosan itt a karácsony, a szeretet ünnepe. Az adventi koszorú négy gyertyája a legfontosabb értékeket szimbolizálja számunkra. Ezek a hit, a remény, a szeretet és az öröm.

A Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumban a tanárok és diákok egyaránt nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy mindnyájan békében és szeretetben éljük meg ezt az időszakot. Ebben segítségünkre vannak azok az alkalmak, amelyeken közösen gyújtjuk meg az adventi koszorú gyertyáit. Az ünnepség sorozat kezdeti lépése 2017. december 4-én lesz, amikor Lytton atya minden osztály adventi koszorúját megáldja. Ezután a 7-8. osztályok tanulói ünnepelnek együtt a Szent Család-templomban, majd december 9-én a 9-10. évfolyam, december 18-án pedig a 11-12. évfolyam ünnepel. December 22-én az iskolai karácsonyi szentmise keretében a gimnázium diákjai számára mutatnak be betlehemi játékot.

Demján Irén: Advent

„Dér-csipkés hajnalok