Digitális témahetek

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a 2015/2016-os tanévben indította útjára a digitális témahetek elnevezésű programokat, melyekre több száz iskola regisztrált, így több ezer tanulónak és pedagógusnak volt lehetősége, részt venni a projektek megvalósításában. A program fő célja a digitális pedagógia módszereinek népszerűsítése és elterjesztése a közoktatásban, gyakorlati ismeretek játékos átadása és a diákok projektmunkára való megtanítása. Fő törekvése, hogy a digitális kompetencia fejlesztése az informatika órán túl más tantárgyakra is kiterjedjen. Ebben a tanévben is meghirdetésre kerültek ezek a témahetek, melyekre részvételi szándékát még több iskola jelezte, mint az előző tanévben.

A digitális témahetek a 2017/2018-as tanévben is több ezer diáknak nyújtanak majd segítséget a digitális kompetencia fejlesztéséhez. 2018. március 5-9. között a Pénz7 elnevezésű program, április 9-13. között pedig a Digitális témahét projektek kerülnek megrendezésre, melyekre a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium is regisztrált.

A Pénz7 témahét a fiatalok pénzügyi kultúrájának és gazdálkodási tudatosságának kialakítására törekszik, ahol a legfőbb cél a fiatalok pénzügyi és vállalkozói kompetenciájának fejlesztése. „Okosan a hitelekről” és „Üzleti élet és együttműködés” címmel készíthetnek a regisztrált iskolák a tanulók bevonásával projektmunkákat.

A két témahét keretében iskolánk szinte minden tanulója kapcsolatba kerül majd a projektekkel, amelyek során meghívott vendégeket hallgathatnak meg a témával kapcsolatos ismeretekről, saját tananyagokat készíthetnek kortársaik tájékoztatására. Fontos számunkra, hogy a tánc- és dráma, valamint a művészetek projektformák sok éve tartó sikeres alkalmazását követően most a nevelés egyéb területein is megtapasztalhassuk a közösen végzett projekt előre vivő eredményeit.

Mezőkeresztesi Beatrix tanár

Szalézi Szent Ferenc Gimnázium

2018.03.05.

A szalézi rendfőnök látogatása

2018.11.02. 07:00 2018.11.04. 12:00

Budapest, 1119 Mérnök u. 39.

A szalézi rendfőnök látogatása