AISEC önkéntes érkezik a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumba

Az AIESEC a világ legnagyobb diákszervezete: több mint 120 országban van jelen és több mint 86000 taggal büszkélkedik. Működését nonprofit alapon végzi, tagjai és vezetői is diákok. Fő célja a fiatalok személyes, szakmai és vezetői képességeinek fejlesztése. A szervezet helyi és globális programokat működtet a fenti célok elérése érdekében. Ezek közé tartozik önkéntes fiataloknak egy másik országban (vagy földrészen) történő ingyenes önkéntes szolgálatának szervezése.

Az AISEC Magyarország közreműködésével 2018. január 15-én Afrikából érkezik iskolánkba Oswell Cole, aki 24 éves, a világra nyitott fiatalemberként, immár hét országgal való ismerkedését követően vállalkozott a számára ismeretlen országban történő önkéntes szolgálatra. Hat hétig tartózkodik majd nálunk.

Oswell Cole részt vesz majd gimnáziumunk mindennapi munkájában, angolórákon sokat találkozhatnak majd vele a Szalézi Gimnázium diákjai. Részt vesz a szalézi animátorok munkájában és az iskola közösségi programjainak szervezésében és lebonyolításában is.

A gimnázium biztosítja számára a napi munkavégzés feltételeit és az ebédelési lehetőséget. Keresünk számára egy befogadó családot, akik szállást, valamint reggelit és vacsorát biztosítanának számára. Az érdeklődők jelentkezését várjuk az angoltanároknál vagy az igazgatóhelyettesi irodában.

Kazincbarcika, 2017. november 21.

Petróczi Gábor

2018.01.15.