Lelki nap a Don Bosco Iskolában

Iskoláink dolgozói színvonalas lelki napon vettek részt P. Ábrahám Béla szalézi tartományfőnök atya vezetésével.

Molnár –Gál Béla igazgató úr köszöntőjében ismertette a nap programját és a jövőbeni terveket és célokat.

P. Ábrahám Béla atya előadásában bemutatta Don Bosco és a szalézi lelkiség kapcsolatát. Elmélkedett a szalézi iskoláról, amely mindig tud új kihívást nyújtani a pedagógusoknak és diákoknak egyaránt. Lelkiség, amely közelebb viszi a fiatalokat és lelki vezetőiket  Jézushoz. Módszer, amelynek segítségével a nevelők a fiatalokból jó állampolgárokat és jó keresztényeket nevelnek. A pedagógusoknak tudniuk kell, hogy nem véletlenül dolgoznak ebben az iskolában, a jó Isten meghívta őket erre a feladatra és küldetésük van.

Rámutatott a kereszténység üzenetére, amely azt jelenti, hogy Jézus Krisztus feltámadt, elsőként a halottak közül. Bemutatta, hogy a keresztény ember számára nagyon fontos Jézus Krisztus személye és a vele való találkozás. A keresztény ember a „szíven talált ember” , akit megérintett Jézus Krisztus végtelen és ingyenes szeretete.

A nap üzenete, hogy Don Bosco a fiatalok felé közvetítette Jézus Krisztus üdvözítő szeretetét és hinnünk kell abban, hogy Isten szereti a fiatalokat.

A szentmisét a tartományfőnök atya Szalézi Szent Ferenc tiszteletére mutatta be, aki a szaléziak védőszentje és példaképe.

A szentmise után közös ebéddel zárult a nap.

Kalina Istvánné

Képek: https://photos.app.goo.gl/AUHLp6bimWuPbPHD2

Don Bosco Általános Iskola, Szakközépiskola, Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium

2017.09.22. 09:00 14:00